The Lil' Merino

Spun from 100% superfine merino wool, The Lil’ Merino is soft, bouncy, non-pilling and colourfast. A 12ply, versatile Aran weight yarn.

Regular price
From $9.00
Regular price
$9.00
Sale price
$9.00
You Save ($-9.00)
Unit price
per 
Sold out
Advanced Beginner
Regular price
From $47.00
Regular price
$47.00
Sale price
$47.00
You Save ($-47.00)
Unit price
per 
Sold out
Advanced Beginner
Regular price
From $59.00
Regular price
$59.00
Sale price
$59.00
You Save ($-59.00)
Unit price
per 
Sold out
Intermediate
Regular price
From $157.00
Regular price
$157.00
Sale price
$157.00
You Save ($-157.00)
Unit price
per 
Sold out
Intermediate
Regular price
From $92.00
Regular price
$92.00
Sale price
$92.00
You Save ($-92.00)
Unit price
per 
Sold out
Advanced Beginner
Regular price
From $41.00
Regular price
$41.00
Sale price
$41.00
You Save ($-41.00)
Unit price
per 
Sold out
Intermediate
Regular price
From $7.00
Regular price
$7.00
Sale price
$7.00
You Save ($-7.00)
Unit price
per 
Sold out
Advanced Beginner
Regular price
From $7.00
Regular price
$7.00
Sale price
$7.00
You Save ($-7.00)
Unit price
per 
Sold out
Advanced Beginner
Regular price
From $47.00
Regular price
$47.00
Sale price
$47.00
You Save ($-47.00)
Unit price
per 
Sold out
Advanced Beginner
Regular price
From $108.00
Regular price
$108.00
Sale price
$108.00
You Save ($-108.00)
Unit price
per 
Sold out
Intermediate
Regular price
From $7.00
Regular price
$7.00
Sale price
$7.00
You Save ($-7.00)
Unit price
per 
Sold out
Experienced
Regular price
From $54.00
Regular price
$54.00
Sale price
$54.00
You Save ($-54.00)
Unit price
per 
Sold out
Intermediate
Regular price
From $7.00
Regular price
$7.00
Sale price
$7.00
You Save ($-7.00)
Unit price
per 
Sold out
Intermediate
Regular price
From $54.00
Regular price
$54.00
Sale price
$54.00
You Save ($-54.00)
Unit price
per 
Sold out
Intermediate
Regular price
From $7.00
Regular price
$7.00
Sale price
$7.00
You Save ($-7.00)
Unit price
per 
Sold out
Intermediate
Regular price
From $7.00
Regular price
$7.00
Sale price
$7.00
You Save ($-7.00)
Unit price
per 
Sold out
Advanced Beginner
Regular price
From $7.00
Regular price
$7.00
Sale price
$7.00
You Save ($-7.00)
Unit price
per 
Sold out
Advanced Beginner
Regular price
From $7.00
Regular price
$7.00
Sale price
$7.00
You Save ($-7.00)
Unit price
per 
Sold out
  • Previous
  • Next