Natural Spring Collection

A practically-perfect collection of free knitting and crochet patterns. Create a variety of accessories, and light, playful garments that are perfect for warmer weather. Use our Eco Cotton, Cotton Braid, and The Everyday Jute yarns to bring an eco-friendly vibe into your home and wardrobe.

Regular price
$9.00
Regular price
$9.00
Sale price
$9.00
You Save ($-9.00)
Unit price
per 
Sold out
Regular price
$7.00
Regular price
$7.00
Sale price
$7.00
You Save ($-7.00)
Unit price
per 
Sold out
Regular price
$10.00
Regular price
$10.00
Sale price
$10.00
You Save ($-10.00)
Unit price
per 
Sold out
Intermediate
Regular price
$7.00
Regular price
$7.00
Sale price
$7.00
You Save ($-7.00)
Unit price
per 
Sold out
Intermediate
Regular price
$7.00
Regular price
$7.00
Sale price
$7.00
You Save ($-7.00)
Unit price
per 
Sold out
Advanced Beginner
Regular price
$7.00
Regular price
$7.00
Sale price
$7.00
You Save ($-7.00)
Unit price
per 
Sold out
Intermediate
Regular price
$7.00
Regular price
$7.00
Sale price
$7.00
You Save ($-7.00)
Unit price
per 
Sold out
Intermediate
Regular price
$7.00
Regular price
$7.00
Sale price
$7.00
You Save ($-7.00)
Unit price
per 
Sold out
Intermediate
Regular price
$7.00
Regular price
$7.00
Sale price
$7.00
You Save ($-7.00)
Unit price
per 
Sold out
Intermediate
Regular price
$7.00
Regular price
$7.00
Sale price
$7.00
You Save ($-7.00)
Unit price
per 
Sold out
Intermediate
Regular price
$7.00
Regular price
$7.00
Sale price
$7.00
You Save ($-7.00)
Unit price
per 
Sold out
Intermediate
Regular price
$7.00
Regular price
$7.00
Sale price
$7.00
You Save ($-7.00)
Unit price
per 
Sold out
Intermediate
Regular price
$7.00
Regular price
$7.00
Sale price
$7.00
You Save ($-7.00)
Unit price
per 
Sold out
Advanced Beginner
Regular price
$7.00
Regular price
$7.00
Sale price
$7.00
You Save ($-7.00)
Unit price
per 
Sold out
Experienced
Regular price
$7.00
Regular price
$7.00
Sale price
$7.00
You Save ($-7.00)
Unit price
per 
Sold out
Intermediate
Regular price
$7.00
Regular price
$7.00
Sale price
$7.00
You Save ($-7.00)
Unit price
per 
Sold out